Başkanın Özgeçmişi

Osman ARI

1974 yılında Konya İli, Taşkent İlçesi, Çetmi mahallesinde doğdu. İlkokulu Çetmi’de orta ve lise tahsilini Taşkent İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fatültesi, Kamu Yönetimi mezunu olup, iyi derecede Fransızca bilmektedir.

1997 yılında (Mülga 6360 Çetmi Belediye Başkanlığının) Açmış olduğu  Devlet Memurluğu sınavını kazanarak, aynı belediye bünyesinde muhasiplik görevine  atandı. Memurluk görevinden istifa edip,  Ak Partiden  Belediye Başkanı seçildi 2004 – 2014 yılları arasında 10 yıl süre ile AK Parti’den Çetmi  Belediye Başkanlığı yaptı.

30 mart 2014 tarihinde yapılan, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yine AK Parti’den aday oldu ve halkın büyük çoğunluğunun desteği ile Taşkent Belediye Başkanlığına seçilerek, Taşkent’in yeni ve yenilenen  gülen yüzü oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde tekrar Adalet ve Kalkınma Partisinden aday oldu ve  halkın teveccühü ile tekrar  Taşkent Belediye Başkanı  seçildi. Genç, çalışkan ve sevgi dolu olan Başkan Osman ARI  Halen Taşkent Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır.